O mnie

Dr Andrzej Komor - specjalista chirurg ortopeda traumatolog

 

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

         

W 2001 zdałem z wyróżnieniem egzaminy specjalizacyjne II stopnia i uzyskałem tytuł Specjalisty Ortopedy i Traumatologa (opiekun specjalizacji - prof. dr hab. Andrzej Górecki).

         

W 2015 obroniłem pracę dyplomową na studiach podyplomowych z zakresu Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (promotor - doc. dr hab. Robert Pietrusiński).

 

W mojej pracy klinicznej specjalizuję się w leczeniu chorób i urazów:

  • stawu skokowego:

- endoprotezoplastyka stawu skokowego z zastosowaniem nowatorskiej endoprotezy zakładanej z dostępu bocznego (mniejsza resekcja kości)

- rekonstrukcje artroskopowe i „otwarte” uszkodzeń więzadeł i ubytków chrzęstno-kostnych

- osteotomie korekcyjne okołostawowe

  • stopy:

- rekonstrukcje przodostopia (paluch koślawy, deformacje palców) metodami mini-inwazyjnymi przezskórnymi oraz klasycznymi

- rekonstrukcje tyłostopia (stopa płaska, deformacje pourazowe) u młodzieży i dorosłych

  • stawu kolanowego:

- rekonstrukcje artroskopowe uszkodzeń więzadeł, łąkotek i ubytków chrzęstno-kostnych z zastosowaniem membran i komórek macierzystych

- osteotomie korekcyjne okołostawowe

- endoprotezoplastyka połowicza stawu

- endoprotezoplastyka całkowita pierwotna i rewizyjna

  • stawu ramiennego:

- rekonstrukcje artroskopowe uszkodzeń obrąbka stawowego, stożka rotatorów i stawu barkowo-obojczykowego

- endoprotezoplastyka pierwotna i rewizyjna

  • i zastosowaniem komórek macierzystych i regeneracyjnych w leczeniu uszkodzeń stawów i tkanek miękkich narządu ruchu.

 

W latach 1993-2007 pracowałem w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na stanowisku asystenta a od 2001 Kierownika Poradni Ortotyki i Protetyki Narządu Ruchu. Podczas pracy w Klinice, poza konsultacjami i działalnością dydaktyczną, zajmowałem się chirurgią stawu skokowego i stopy, barku i ręki. W 1999 otrzymałem nagrodę Kierownika Kliniki „Za osiągnięcia kliniczne”.

 

W 2000 zostałem uhonorowany stypendium Europejskiej Federacji Towarzystw Ortopedii i Traumatologii (EFORT Traveling Fellowship) w Belgii.

 

W latach 2000-2007 byłem lekarzem młodzieżowej Reprezentacji Polski w piłce nożnej (trener - Andrzej Zamilski).

 

Jako lekarz Polskiej Misji Medycznej brałem udział w akcjach ratunkowych po trzęsieniu ziemi w Pakistanie (2005) i w Indonezji (2006); za udział w misji w Pakistanie zostałem odznaczony orderem „Za ofiarność i odwagę”.

 

W latach 2007-2013 pracowałem jako konsultant w Fundacion Hospital Calahorra w Hiszpanii, gdzie prowadziłem także praktykę prywatną.

 

Podczas EURO2012 byłem lekarzem boiska na Stadionie Narodowym w Warszawie, odpowiedzialnym za opekę medyczną nad zawodnikami i sędziami.

 

Jestem autorem licznych prezentacji i publikacji oraz organizatorem i instruktorem kursów dotyczących chirurgii stawu skokowego i stopy, kolana oraz ortotyki narządu ruchu.

 

Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA 2000), Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (PFAS) oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.